KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507238

nr 1550 7238

Rune Persson

(1914-1990), Sverige

Oljemålning, Signerad, Berså. Olja på duk, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x46 cm

Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 3 juli 2023
kl 20:13:26

Rune Persson

Läs mer om Rune Persson
Berså (Stig Lindberg)